O mně

Mám ráda hezké věci. Ráda se na ně dívám, třeba na hezkých fotkách v časopisech o bydlení. Díky těmto časopisům vím o Feng Shui už dlouho, tak 13-14 let. K časopisům přibyly nějaké Feng Shui knížky, ale pořád jsem neměla jasno. Někde se mluvilo jenom o vstupních dveřích a rozmístění místností, jinde řešily světové strany, někde to vypadalo spíš jako interierový design po čínsku, jinde psali o taoismu. Stále jsem měla pocit, že za tím bude víc, než jenom ty hezké věci, že by stálo za to to víc prozkoumat a vyzkoušet.

Tak jsem si domů pozvala poradkyni - chci to doma mít taky tak hezké jako v těch časopisech a knížkách. Chci být zdravá, bohatá, úspěšná a šťastná.

Paní poradila, že je potřeba uklidit :) a po několika dnech přinesla elaborát, kde se pro každou místnost v různých obměnách opakovalo zhruba to samé - ke vchodovým dveřím dejte obrázek vodopádu, nebo modrou vlnovku, vedle toho nápomocné osoby, pak děti, napravo moudrost a rodinu... Uf, tak takhle bych to na základě těch časopisů zvládla i sama. Jak jednoduché! Ale to by tady nesměly být ty knížky, co píšou něco o světových stranách a hlubokých filozofických kořenech, sahajících někam do dávné minulosti.

Když se mi to během mateřské postupně v hlavě rozleželo, zapsala jsem se do České Školy Feng Shui a v říjnu 2008 jsem zde ukončila komplexní studium oboru Feng Shui, složila zkoušky a obhájila závěrečnou práci. Naučila jsem se vyhodnocovat základní tvarové a živlové vlastnosti budov, zohledňovat světové strany i časové cykly a z toho všeho vyvodit několik klíčových doporučení pro váš dům.

Mezitím už vím že i ten úklid je hodně důležitý a Feng Shui ho za Vás (ani za mně:) neudělá. Snad se to časem naučím. Pokud vy už uklízet umíte, rozbor Feng Shui a vše co s ním souvisí můžete nechat na mně.

O tom co všechno s tím souvisí a jaké jsou základní principy poradenství Feng Shui si můžete přečíst v krátkých článcích v rubrice Novinky.