O Feng Shui

04.11.2015 14:45

Většina metod Feng Shui pracuje s pěti čínskými prvky - Dřevo, Oheň, ZeměKov a Voda. Ty jsou pomocníkem při popisu všech jevů které nás obklopují. V čínském nahlížení na svět vlastně všechno kolem nás nese kvalitu jednoho z těchto prvků. Od potravin přes budovy a zařizovací předměty až po lidi samotné.

Ke každému prvku je přiřazená barva, materiál, tvar, ale také směřování, roční a denní doba, chuť, nálada, vlastnost či orgán v lidském těle. Už jen z tohoto krátkého výčtu je zřejmé jak komplexní může být práce s těmito prvky, jak vše je se vším propojeno a jak rozsáhlé změny může do života přinést třeba jednoduchá změna barev, kterými se obklopujeme.

Při rozboru Feng Shui se vyhodnocuje, které prvky mohou být v daném prostoru prospěšné a které škodlivé. Pomocí nápravních prostředků potom podporujeme to co je pozitivní a vyčerpáváme nepříznivé vlivy. Při tom se využívá to, jak se jednotlivé prvky vzájemně ovlivňují.

Takto se podporují:

Takto se vyčerpávají:

A takto vzájemně ovládají:

20.03.2012 08:46

Pro úpravu vstupních dveří existuje pár základních zásad - má být v jejich okolí uklizeno, má tady být dost prostoru, dost světla, nemají se tady nacházet, nebo sem směřovat žádné rušivé předměty. (víc nejdete tady: Úprava vstupních dveří podle Feng shui)

Pokud se vstupnímu prostoru Vašeho obydlí či pracoviště chcete věnovat více, můžete do svých úvah zahrnout vliv každoročně se měnících letících hvězd. Tyto vlivy pak podle jejich charakteru podporujeme nebo oslabujeme vhodnými doplňky.

Úprava, výzdoba či barevnost vstupního prostoru se odvíjí od tématu a prvku, který sebou světová strana v tom konkrétním roce přináší. Bereme tedy v úvahu vliv daného směru upravený o cyklické změny v čase.

Pro letošní rok (dle čínského slunečního kalendáře 4. 2. 2012 - 3. 2. 2013) platí následující zásady:

vstup na jihu - vládne tady pozitivní vodní 1 - podpoříme ji kovovými doplňky: věnujte pozornost kovoým prvkům na dveřích  - naleštěte kliku, pořiďte si hezkou jmenovku, můžete přidat kovovou zvonkohru, nebo věnec, kterému bude vévodit bílá barva 

na jihozápadě - vládne mu divoká 3 - velmi důležitý je úklid - udržujte tady čisto a prázdno

na západě - tady vládne letos velmi pozitivní zemská 8 - podpořit ji můžeme zemí, nebo ohněm - doporučuji sem keramiku a červenou barvu - třeba červené muškáty v hliněných nádobách jsou ideální

na severozápadě je divoká 7 - platí pro ni to samé co pro 3 na jihozápadě

na severu je negativní zemská 2 - vyčerpejte ji kovem - vhodná je hezká klika, jmenovka, klepátko, či rohož

severovýchodu vládne radostná ohnivá 9 - můžete ji podpořit květinami, červenou barvou a duchovními symboly

na východě vládne pozitivní dřevěná 4 - podpořte ji rostlinami a dekoracemi v zelené barvě

na jihovýchodě - vládne tu negativní zemská 5 - vyčerpáváme kovem podobně jako 2 na severu - pokud možno nedávajte sem dekorace, které jsou v pohybu a vydávají zvuky (např. zvonkohra)

použité obrázky: kov http://www.tueren-nrw.de/tueren/haustuer-guenstig.html, oheň http://www.countryliving.com/homes/makeovers/front-curb-appeal-1109#slide-2, země http://www.tischlerei-rasche.de/galerie/haustueren/Holz-Haustuer-Stichbogen-Paderborn.JPG.php, voda http://www.schreinerei-babelotzky.de/haustueren.html, dřevo http://www.kth-beelen.de/haustueren.php

 

23.01.2012 14:37

Je nositelem bohatství, ctnosti, harmonie a dlouhověkosti. Je však zároveň nepředvídatelný. Přináší náhlé změny a překvapení jejichž pozitivní charakter nemusí být patrný na první pohled. Přeje novým začátkům, podporuje oblast financí, otvírá velké příležitosti a nové směry.

Bude vládnout od 23. ledna 2012 do 9. února 2013 v roce jangové vody. Voda obecně je klidná, trpělivá a citlivá. Působí pomalu, nenápadně ale dlouhodobě. Ve své jangové podobě však bude jako řeka. Věci budou v pohybu, co začne, bude růst, co se zastaví, bude smeteno.

Vypadá to, že se v roce vodního draka máme na co těšit!

18.02.2011 14:39

Pokročilejší metody Feng Shui berou v úvahu kromě vlivu světových stran také faktor času. K základnímu rozboru je pak možné přiřadit ještě každým rokem se měnící schéma tzv. letících hvězd, které vystihují vliv dane světové strany právě v konkrétním roce.

V roce 2011 je vhodné vstupní dveře, v závislosti na jejich umístění, upravit podle těchto zásad:

  • severovýchod, východ, jih - kovové dekorace, zvonky, zvonkohry
  • sever - udržovat pořádek a volný prostor
  • jihozápad - dekorační rostliny, dekorace v zelené barvě
  • jihovýchod - kovové nebo keramické dekorace
  • severozápad - keramické vázy, červená barva
  • západ - květiny, duchovní symboly
04.05.2010 11:09

Hlavní oblasti se kterými Vám Feng Shui může pomoci:

zdraví

seberealizace, kariéra

vzdělání, studium

vztahy v rodině jak k dětem, tak k předkům

partnerské vztahy

vztahy mimo rodinu - hledání partnera, přátelství, sousedské vztahy

radost ze života


výběr nejvhodnější možnosti, pokud hledáte nové bydlení

správné načasování stěhování

 

<< 1 | 2 | 3 | 4 >>