Proč Feng Shui?

  

Feng Shui je stará čínská metoda pro harmonizaci bydlení.

 

Jak harmonizovat?

Feng shui je ucelená nauka, která se snaží sladit energie širšího okolí s energií domu, s přihlédnutím na energie, které do budovy přináší její obyvatelé. Zkoumá se tvar krajiny, okolní zástavba, období, ve kterém byl dům postaven, jeho přesná orientace vůči světovým stranám a datumy narození jednotlivých obyvatel.

Výsledkem je prostor, který podporuje a nabíjí člověka ve všech oblastech jeho života. Pro léčbu prostor nabízí Feng Shui celou řadu nápravných prostředků, které vás často překvapí svou jednoduchostí a přirozeností.

 

Proč harmonizovat bydlení?

Jak vně, tak uvnitř. Naše prožívání, myšlení a nálady ovlivňuje naše tělo, jeho vzhled, kondici a zdravotní stav. Funguje to i obráceně – jakmile začneme o své tělo pečovat odrazí se to i na naší psychice – cítíme se lépe, máme lepší náladu, jsme optimističtější. Náš domov je vlastně další vrstvou toho „vně“.

To, jak naše bydlení vypadá, v jakém je stavu, vypovídá o nás – jeho obyvatelích a zpětně jakmile ho začneme měnit, vylepšovat, harmonizovat, bude to mít pozitivní vliv na nás samotné.

 

Proč používat něco čínského?

Nemusíme si stavět domy, které budou vypadat „čínsky“, náš byt nemusí vypadat jako čínská restaurace. Jenom u nás použijeme to, co o světě vyzkoumali číňané. Ti byli schopni po staletí systematicky a opravdu dlouhodobě sbírat informace o přírodě a fungování světa, až jich nasbírali takové množství, že z nich mohli vypozorovat určité zákonitosti.

Jednotlivé metody Feng Shui popisují takto objevená pravidla o proudění a cirkulaci energií a jejich neustálých cyklických proměnách.

 

Proč používat něco starého?

Trigramy, které používáme dodnes, byly sestaveny před 5000 lety, 64 hexagramů vzniklo v letech 1000 – 200 př.n.l. Přesto je Feng Shui neustále živý obor, který se i dnes vyvíjí,  pracuje s nejnovějšími technologiemi  a zahrnuje je do svého učení.

Staré v tomto kontextu znamená ověřené tisíciletou praxí, důvěryhodné a zároveň zasazené do dnešní reality.

 

Chcete vidět jak to funguje v praxi a dostat rady šité Vám a Vašemu obydlí na míru? Vyberte si jeden z balíčků Feng Shui, které nabízím!

Máte dotaz? Potřebujete poradit? Napiště mi!