Proč Feng Shui?

Feng Shui je stará čínská metoda pro harmonizaci bydlení.

Proč harmonizovat bydlení?

Jak vně, tak uvnitř. Naše prožívání, myšlení a nálady ovlivňuje naše tělo, jeho vzhled, kondici a zdravotní stav. Funguje to i obráceně – jakmile začneme o své tělo pečovat odrazí se to i na naší psychice – cítíme se lépe, máme lepší náladu, jsme optimističtější. Náš domov je vlastně další vrstvou toho „vně“.

To, jak naše bydlení vypadá, v jakém je stavu, vypovídá o nás – jeho obyvatelích a zpětně jakmile ho začneme měnit, vylepšovat, harmonizovat, bude to mít pozitivní vliv na nás samotné.

Jak harmonizovat?

Feng shui je ucelená nauka, která se snaží sladit energie širšího okolí s energií domu, s přihlédnutím na energie, které do budovy přináší její obyvatelé. Zkoumá se tvar krajiny, okolní zástavba, období, ve kterém byl dům postaven, jeho přesná orientace vůči světovým stranám a data narození jednotlivých obyvatel.

Výsledkem je prostor, který podporuje a nabíjí člověka ve všech oblastech jeho života. Pro léčbu prostor nabízí Feng Shui celou řadu nápravných prostředků, které vás často překvapí svou jednoduchostí a přirozeností.
 

Proč používat něco čínského?

Číňané po staletí systematicky a opravdu dlouhodobě sbírali informace o přírodě a fungování světa, až jich nasbírali takové množství, že z nich mohli vypozorovat určité zákonitosti. Jednotlivé metody Feng Shui popisují takto objevená pravidla o proudění a cirkulaci energií a jejich neustálých cyklických proměnách.

Nemusíme si stavět domy, které budou vypadat čínsky, náš byt nemusí vypadat jako čínská restaurace. Jenom u nás použijeme to, co o světě Číňané vyzkoumali.

Proč používat něco starého?

Trigramy, které používáme dodnes, byly sestaveny před 5000 lety, 64 hexagramů vzniklo v letech 1000 – 200 př.n.l. Přesto je Feng Shui neustále živý obor, který se i dnes vyvíjí, pracuje s nejnovějšími technologiemi a zahrnuje je do svého učení.

Staré v tomto kontextu znamená ověřené tisíciletou praxí, důvěryhodné a zároveň zasazené do dnešní reality.

 

Kontakt


© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode